Lupinovo trápení 2/2

15. července 2008 v 22:01 | Connie |  Lupinovo trápení
Lucius už také pomalu následoval svou partu, ale ještě se otočil a pořádně do Remuse kopl. Ještě si k němu odplivnul, a odešel směrem k Zapovězenému lesu.


Když se probudil, byla už tma. ,,Rachel,"bylo první, co ho napadlo. Pokusil se postavit, ale bolelo ho celé tělo. Jakoby do něj někdo zapíchal tisíce nožů. Nevěděl co dělat. Vzpomněl si na chvíle s Rachel a vykouzlil patrona. Patron se hnal přes školní pozemky a zamířil k Nebelvíeské věži, věděl, koho hledat.
Liška vlétla do místnosti a vběhla Jamesovi přímo na postel a promluvila Remusovým hlasem. ,,Jsem u jezera, přijďte mi na pomoc"řekl a rozplynul se. ,, Červíčku, Tichošlápku, vstávat. Rem je v nebezpečí! No tak dělejte. Nebyl čas na oblékání. Jako zvěromágové vyšli, no vyšli, spíš vyběhli na školní pozemky a ztratili se ve tmě.
Přes školní pozemky běžely siluety 3 zvířat. Vlastně byly vidět jen dvě, ta třetí zanikla v trávě. Když se přihnal jelen v závěsu s nádherným, uhlově šedým psem, věděl Remus, že má svým způsobem vyhráno. ,,Náměsíčníku, co se stalo?"začal Sirius. ,,Rachel.."snažil se mluvit Remus. ,,To ti udělala ona? Ta mr.."nestačil doříct Peter. ,,Ale ne!"přerušil ho Remus. ,,Malfoy s Yaxleym a mají Rachel."vydechl Remus. ,,Můžeš chodit, Reme?" ,,No.. jo asi jo.."
,,Tak jdeme"zavelel Sírius.
,,Tady se mi to nelíbí"kňučel Peter. Sirius se v čele řady zastavil, takže do něj zbylí kamarádi narazili. Bylo slyšet Jamesovo tiché: ,,Jdi do prdele." ,,Červíčku, pokud okamžitě nesklapneš a nepřestaneš fňukat, tak půjdeš sám přes půlku Zapovězeného lesa a veř mi, že je už je docela pozdě a nejsou tu zrovna přítulný potvůrky!"rozčiloval se Sirius. ,,Brácho, buď zticha, řveš tu jak na lesy!"vztekal se pro změnu James. ,,My ale jsme v lese."opáčil se Sirius.
Jamesovi zacukaly koutky, ale zůstal vážný. Uslyšeli jekot. ,,To byla Rachel"vykřikl Remus.
,,Jdeme"zavelel kdosi, ale nebylo poznat kdo, jeho hlas zanikl v dalším Racheliném jekotu.
,,No tak, co víš o Fénixově řádu"řval Malfoy. ,,Nic, a kdybych cokoliv věděla, tak ti to neřeknu!"sípala Rachel. ,,Ale no tak… Přece nechceš, abych ti něco udělal, nebo nedej bože tvému Remuskovi"zachechtal se Malfoy. ,,Ty hnusej, odpornej, oslizlej parchante! Na mě ani na Rema nešáhneš!"zašeptala rozčileně. ,,Chceš se vsadit?"řekl Malfoy a přiklekl si k ní, že si viděli z očí do očí. Pohladil ji po tváři. Plivla mu do obličeje. ,,Má kuráž"pomyslel si James, který stal přikrčený spolu s kluky v blízkém křoví. ,,Jak chceš.. Crucio!"zaječel Malfoy chladně. To už museli James se Siriusem Remuse držet, aby na Malfoye nevběhl. Ale na moc dlouho se jim to nepovedlo… Vytrhl se jim. Nezbylo jim než ho následovat..
,,Pusť ji!"přikázal Remus Malfoyovi. ,,Ale, ale, kdopak se nám to tu probudil?"vyptával se škodolibě Malfoy. Za Remusem se vynořili James, Sirius a Peter, který se koukal kolem, jako by vylezl z nory. Malfoyovi trochu poklesly koutky, ale nedal na sobě nic znát. ,,No mám pocit, že se probudil Remus"ušklíbl se James. ,,Chachacha"ozval se za Yaxlym ledový hlas. ,,Zdravím bratránku"pozdravila s přehnanou slušností Bella. ,,Sbohem!"opáčil se Sirius a vyslal na ní kletbu. Začala bitva. Remus odrážel Cissina kouzla a snažil se dostat k Rachel, aby jí osvobodil. Pomalu postupoval a uhýbal, uskakoval, snažil se dostat ke své lásce. Asi po půl hodině se jim podařilo boj otočit, začali vyhrávat Poberti, ale pořád se jim nepodařilo získat to, pro co si přišli.. To něco byla Rachel. ,,Avada kedavra"vyslala kletbu Bellatrix na Rachel. Ta se zhroutila mezi kořeny stromů. ,,Rachel!" vykřikl Remus a poslal tu samou kletbu po Bellatrix. Minula ji.. Dál už Remus skoro nic nevnímal. Jen mu tekly slzy a snažil se odrážet kletby. Vnímal to, že Malfoy zavelel k ústupu. Smrtijedi utekli. Oni vyhráli, on prohrál, teda alespoň si to myslel.
Rozběhl se k Rachel. ,,Rachel, Rachel, probuď se, prosím.. No tak Rach!" držel jí v náručí a plakal. Hladil jí po vlasech. ,,Rachel ne!!" James, Sirius nad ním stáli. Peter se už v půlce bitvy schoval do křoví a nevylezl. Každý z nich myslel na něco jiného, ale všichni mysleli na ty, které milují. Sirius na Jess, James na Lily, Remus na Rachel a Peter? Peter nemyslel na nikoho, myslel jen na to, jak se odsud dostat.
,,Rach?"pohnula se mu v náručí. ,,Ona se hejbla.."zašeptal a podíval se na kamarády. Oba zavrtěli hlavou. ,,Ona se hejbla!"šeptal. ,,Rach, no táák.."nepřestával věřit Remus. Dál už si nic nepamatoval.
Ležel na ošetřovně. Zdály se mu hrozné sny… O Rachel o její smrti. ,,Rachel!"vykřikl a probudil se. Rozhlédl se. Bylo tam šero.. Rozhodl se vstát, ale nešlo to. ,,No tak Reme, to dokážeš, zašeptal si." Na potřetí se mu podařilo vstát. ,,Pane Lupine!"ozval se hlas madame Pomfreyové, ,,okamžitě si lehněte!" ,,Ale, Rachel.." Nenechala ho doříct větu. ,,Do postele, ihned"rozkázala, nezbylo mu víc, než poslechnout. Když odešla, rozhlédl se. ,,Rachel?"zeptal se s nadějí do tmy, nikdo tam nebyl. Prospal celý další den plný snů o Rachelině smrti.
Probudilo ho zasípání. ,,Remusi?"zasípal někdo z druhé strany ošetřovny. Teď se Remus zvedl na poprvé. Rozběhl se, tedy podle svých zdravotních možností, směrem, odkud slyšel její hlas. ,,Rachel!"vydechl. ,,Remusi!" ,,Jak?? Jak si přežila? Bellatrix tě zasáhla. Já to…" ,,Dala mu prst na rty. ,,Láska je silnější než smrt.."zašeptala a políbila ho. Oba byli šťastni, teď už doopravdy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama