Lupinovo trápení 1/2

15. července 2008 v 14:12 | Connie |  Lupinovo trápení
Moe první jednorázobka, tak ať se líbí....
Remus seděl u okna ve společenské místnosti a zamyšleně z něj koukal na školní pozemky. Vzdychl… Bylo toho na něj moc. Příprava na OVCE byla náročná a navíc tu byl jeden problém. Ten problém si říkal zamilovanost.

"Rachel?" zašeptal do tmy, když uviděl někoho scházet ze schodů z věže. "Ty jsi z tý Rachel úplně hotovej Náměsíčníku, viď?" začal Sirius. Remus jen kývl a podíval se z okna. "No, tak už jí máš rád dlouho a evidentně i ona tebe, tak proč jí to prostě neřekneš? Co se může stát horšího, než že tě odmítne??" Neodpověděl a dál se koukal z okna. "Já na tebe mluvim, pokud sis nevšiml," řekl lehce pobaveně Sirius. Remus se na něj podíval svýma zeleno-modro-šedýma očima. ,, Já nevim, ono…," vzdychl, ,,… je to těžký," pokračoval. "Já jí miluju, a když řikám, že jí miluju, tak je to pravda, ty víš, jak to mám s holkama…," jeho hlas se pomalu ztrácel. Sirius se na něj zamyšleně koukal. Věděl, že on to má jednodušší, on si může holky vybírat. "Reme, za týden jdeme do Prasinek, pozvi ji." Remus se na něj díval jako na blázna, bál se, a že on měl o strach postaráno. ,,Vždyť víš, jak jsem to měl já s Jess, než jsme spolu začali chodit.. A to víš, že já si holky vybírat můžu. Taky jsem jí pozval do Prasinek, a bum, chodíme spolu už skoro rok. Říkám ti, kup jí v Medovym ráji lízátko, zajděte na máslovej ležák." Mrkl na něj. "To zabírá." A odešel.. ,, Kéž by to bylo tak jednoduchý," vzdychl Remus, zaklapl učebnici, do které se vůbec nepodíval, a šel spát.
,,Náměsíčníku, vstávat!," zařval James. "Debile,"ozval se Remus zpod peřiny a hodil po Jamesovi polštář. "Já chci ještě spát, je sobota!" "Ale no tak, dneska máš poslední den na to, abys pozval Rachel do Prasinek," rýpl si Sirius. Remus najednou byl, jako by ho opařili nebo spíš hodně rychle ochladili ledovou vodou. Sevřel se mu žaludek. "Ale ne," zašeptal, tedy podle jeho spolubydlících spíš zakřičel. Začal se třást a to všechno jen kvůli ní. Nevyčítal jí to, ale zase jí to nedokázal dát najevo.
"… No, co myslíš, Reme," zeptal se najednou u snídaně James Remuse. ,,Eh, no jo, jo," snažil se vyblekotal něco mezi omluvou a souhlasem. ,,A už toho mám dost, jdu jí to říct sám," rozhodl se Sirius. ,, Jdu jí pozvat za tebe," pustil ruku Jess a suveréně šel k Rachel, která se jednou rukou rýpala v jídle a druhou listovala v učebnici lektvarů. ,,NE! Neblbni, já to udělám sám," začal vyvádět Remus. ,,Dobře, dávám ti čas do konce lektvarů, pak jí pozvu za tebe," řekl Sírius a jakoby se nic nestalo, dál se věnoval své přítelkyni. ,,No, bejt tebou, tak jí pozvu sám, aby si o tobě nemyslela bůh ví co…," řekl ledabyle James a dál se věnoval své topince s marmeládou a nenápadně koukal po rusovlásce na druhém konci stolu. ,,No, nevim, kdo tu má větší problém s pozváváním, jestli ty nebo James," řekl Peter a pomalu se sbíral k odchodu. Pomalu odešel skoro celý stůl. U stolu zůstal sedět už jen on a Jess s Rachel. Jess někam odešla a Rachel se pomalu také zvedala. Remus si dodal odvahu. "To dokážeš," řekl si v duchu. "Rachel!"
Rachel se otočila a usmála se. "Ona se usmála!" To ho povzbudilo. ,, No, víš, já… no myslel jsem… no já myslel, no, že… ehm… nezašlabysovíkendudoPrasinek?" vychrlil na ní jedním dechem. ,, Cože??" zamračila se Rachel. ,,Vůbec jsem ti nerozuměla," řekla a usmála se.
,,No jen jsem myslel, jestli bys nezašla o víkendu do Prasinek," řekl prosebně Remus. "Ale jo, moc ráda. Tak ve dvě hodiny u hlavní brány?" usmála se zářivě Rachel. "Tak jo, budu se těšit." Rozloučili se. ,,A Rachel?" ,,Ano?" ,,Vezmi si ten oranžový svetr, moc ti sluší," mrkl na ni. ,,Kvůli tobě…" Poslala mu vzdušný polibek a odešla.
Remus šel na hodinu Obrany proti černé magii jako omráčený. Zrovna probírali Neverbální zaklínadla, ale on vůbec nevnímal. "Pane Lupine?" ozval se hlas profesorky Maltenové. ,,Vnímáte vůbec tuto hodinu?" ,,Ne, nevnímám…," řekl po pravdě Remus.
Třída vybuchla ve smích. ,,Strhávám Nebelvíru 10 bodů a dnes večer v sedm se hlaste u mě v kabinetě." ,,Teď sis to podělala Náměsíčníku," uchechtl se James. ,,Pane Pottere, chcete se k panu Lupinovi přidat?" ,,No, docela rád," řekl James a třída v čele se Siriusem pět vybuchla ve smích… "Vás tří," ukázala na Jamese, Remuse a Siriuse, ,, mám poslední dobou plné zuby, chováte se, jako by vám patřil celý svět!" rozkřičela se profesorka Matlenová ,,A ne snad?" zašeptal pobaveně Sirius.
,,Potter, Lupin, Black, dnes v sedm hodin u mě v kabinetě!" zašeptala rozzuřeně profesorka, ,,Konec hodiny!"
,,Ola pánové, Náměsíčník má rande," smál se James na celé kolo a nebral ohled na davy lidí, které se za ním udiveně otáčely, když se smál až moc hlasitě. ,,Náměsíčníku," oslovil ho Červíček, ,,bylo to těžký?" ,,No, já ani nevim, nejdřív jsem to na ní vychrlil, že mi nerozuměla..." Sirius nahlas vzdychl. ,,...no a pak sem jí to zopakoval a ona souhlasila."soukal to ze sebe Remus. ,,A dál jste si jako nepovídali?"zeptal se nechápavě James. ,,Eh... měli jsme?"ujišťoval se Remus. ,,No.. vzhledem k situaci by to bylo asi vhodný..." ,,No, ale poslala mi vzdušnej polibek"řekl Remus a zrudl až za ušima. ,,No teda"řekl James.. ,,Je vidět, že se jí líbíš"pokračoval Sirius. Kolem zrovna procházela skupinka dívek, mohly být tak ze čtvrtého, možná pátého ročníku. Sirius se za nimi otočil a obdivně zahvízdal. Dívky se rozhihňaly a začali si povídat. ,,Jako by ti nestačila Jess"zakroutil hlavou James. Sirius jen pokrčil rameny a zazubil se. ,,Mám já to s tebou těžký!"vzdychl přehnaně utrápeným tónem James. Čtveřice se rozesmála na celé kolo. I když se Remus smál, do smíchu mu nebylo. Přemýšlel nad Rachel. Přemýšlel nad tím, jak bude reagovat na to, až zjistí, že je vlkodlak.
Z přemýšlení ho vytrhl Jamesův posměšný hlas. Nemusel dvakrát hádat, komu se opět jeho nejlepší přátelé vysmívali. ,,Nazdár, Srábku"začal z vesela James. ,,Co ty tady tak sám? Jen s učebnicí?"pokračoval Sirius a učebnici mu vytrhl. Byla celá počmáraná a popsaná poznámkami. Začal jí listovat. Remuse napadlo, že jsou na něj vlastně docela zlí, ale vzpomínka na to, jak Severus přišel na to, že je vlkodlak, tuto myšlenku ihned zahnala. On za to přece nemohl, že se jeho otec nepohodl s Fernirem Šedohřbetem, on za to nemohl, že si museli vyřizovat spory takovýmto způsobem. Věděl, že to otec nezpůsobil schválně, ale pořád v něm někde vrtal červík pochybností, že za to jeho otec může. ,,Hele, Jamie, todle kouzlo neznáme, co kdybychom ho vyzkoušeli?"zeptal se Sirius, a ukázal na kouzlo Sectumsempra. ,,Blacku, nedělej to, varuju tě!"začal panikařit Snape. Věděl, že není úniku a že toto bude bolet. A že bolelo. ,,Sectumsepmra"zaječel Sirius a oranžový paprsek zasáhl Severuse.
O půl hodiny později seděli všichni čtyři v ředitelově pracovně. Červíček si kousal už tak až nepřirozeně okousané a krátké nehty. Ostatní seděli nehnutě a pouze pozorovali a poslouchali rozčíleného Brumbála. Přednáška trvala několik hodin a z úst ředitele nepadala líbezná slova.
,,Téda pánové, takhle rozzuřenýho jsem ho ještě neviděl.. A že jsem ho viděl rozzuřenýho hodněkrát. Kdyby na to aspoň nepřišla McGonagallová."vzdychl James. ,,Aspoň, že nám nezakázal Prasinky, to by měl Moony docela problém, co??"zašklebil se Sirius. Remus na něj jen vyplázl jazyk a následně ho poslal do míst, kde záda ztrácejí svůj slušný název i tvar.
,,Hej, Siriusi, Jess!" zařval na milence James a profesor Křiklan se pohoršeně otočil, ale James na to nebral ohled. ,,Pohněte kostrou! Filch už pomalu odchází!"pokračoval. Pár se od sebe neochotně odtrhil a ruku v ruce se rozběhli. ,,Ty naděláš"prohodil ledabyle Sirius a dál se věnoval své přítelkyni. James si jen vzdychl a podíval se směrem k Lily. Pak zabloudil pohledem k Remusovi. V duchu se usmál. Takhle nervózního ho nikdy neviděl.
Rachel přicházela. První, čeho si Remus všiml, byl svítivě oranžový svetr. ,,Ahoj" řekla prostě Rach a usmála se. ,,Má krásnej úsměv."napadlo Remuse. ,,Ahoj, tak půjdeme?"vyblekotal Remus. ,,Jo, určitě, ale kam?" ptala se dál s úsměvem Rach. Teprve teď Remuse napadlo, že jí vůbec neřekl své plány a nehodlal na tom nic měnit. ,,Tak co se projít? Je krásně."navrhl Remus. ,,Tak jo.." Šli v podstatě mlčky. Oba věděli, že by měli něco říct, ale ani jeden se neodvážil promluvit. ,,Z jakých předmětů děláš NKÚ?"zeptala se Rachel. Remuse překvapilo, že se začala bavit zrovna o tomhle. ,,Sakra, Reme, udělej něco"pomyslel si Remus asi po půl hodině chození a mlčení. Došli až k jezeru.
,,Rach, já.. no.. ehm… já něco ti chci říct"začal Remus. Bál se. Rachel se naopak smála.,,Copak?" zeptala se jemně. ,,Tak do toho"řekl si v duchu a pokračoval. ,,víš, mám tě rád, chtěl bych s tebou být"řekl něžně. Rachel se na něj jen s neutrálním výrazem koukala. Koukala se s výrazem, ze kterého se nedalo vyčíst vůbec nic. Remus pokračoval….
,, Chceš se mnou chodit?"zeptal se. Rachel nic neřekla, ale jednala. Políbila ho. Jemně a zároveň vášnivě. Políbila ho tvrdě a zároveň s takovou jiskrou. Remus jí polibek opětoval. Oba byli šťastní a Remus ani nepomyslel na to, kolik jí toho bude muset říct. Tedy až do teď. ,,Ale, ale koho to tu máme?"uslyšeli za sebou ledový hlas, plný výsměchu a nadřízenosti. ,,Pokud dobře koukám, tak tu máš mě a Rachel a jdeš docela nevhod, Malfoyi, tak zase odprejskni a běž se věnovat svejm věcem"začal Remus. ,,Ty a tadle Mudlovská šmejdka? Kdo by to byl řekl?,"nepřestal Malfoy a banda kumpánů se za ním zasmála. Ale to už se do něj pustila Rachel, která byla perfektní v OPČM a neverbální zaklínadla zvládla už ve 2. ročníku. Malfoy odletěl 5 metrů daleko. Jeho kumpáni za ním běželi. ,,Pojď"zašeptal Remus. Ale než stačil cokoliv udělat, skočil po Rachel Yaxley a na Remuse poslal také jedno neverbální zaklínadlo. Remus upadl do bezvědomí. Mezi tím se Malfoye podařilo vzkřísit. Pomocí všemožných kouzel svázal Rachel a Remuse nechal ležet. Yaxley držel hůlku a ,,odnášel,, Rachel do Zapovězeného lesa. Lucius už také pomalu následoval svou partu, ale ještě se otočil a pořádně do Remuse kopl. Ještě si k němu odplivnul, a odešel směrem k Zapovězenému lesu.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama